Energetska obnova zgrade OŠ Rovišće i dvorane
Energetska obnova zgrade Područne škole Kraljevac
Energetska obnova zgrade Područne škole Predavac

Energetska obnova zgrade Područne škole Predavac na adresi Trg hrvatskih graničara 9, Predavac, Osnovne škole Rovišće, Rovišće

Operativni program

„Konkurentnost i kohezija“ 2014.-2020."

Prioritetna os 4: Promicanje energetske učinkovitosti i obnovljivih izvora energije

Investicijski prioritet 4c: Podupiranje energetske učinkovitosti, pametnog upravljanja energijom i korištenja OIE u javnoj infrastrukturi, uključujući javne zgrade, te u stambenom sektoru

Specifični cilj 4c1: Smanjenje potrošnje energije u zgradama javnog sektora

1.OPĆI PODACI O PROJEKTU

MIS ref. broj projektnog prijedloga

KK.04.2.1.03.0063

E

Objekt - Indeks razvijenosti JLS

Kontinentalna Hrvatska - I skupina

Projekt provodi korisnik projekta OŠ Rovišće, Rovišće i partner Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost, OIB - 85828625994.

2. CILJEVI PROJEKTA I POKAZATELJI

Projekt se provodi sukladno Operativnom programu Konkurentnost i kohezija 2014. – 2020., Prioritetnoj osi 4 Promicanje energetske učinkovitosti i obnovljivih izvora energije, Investicijskom prioritetu 4c Podupiranje energetske učinkovitosti, pametnog upravljanja energijom i korištenja OIE u javnoj infrastrukturi, uključujući javne zgrade, i u stambenom sektoru, te Specifičnom cilju 4c1 Smanjenje potrošnje energije u zgradama javnog sektora. Projekt pridonosi ostvarenju ciljeva Direktive o energetskoj učinkovitosti (2012/27/EU), Dugoročne strategije za poticanje ulaganja u obnovu nacionalnog fonda zgrada Republike Hrvatske i Trećeg Nacionalnog akcijskog plana energetske učinkovitosti.

Obnovom energetske funkcionalne cjeline (ETC-a) projektirana je ušteda toplinske energije za grijanje (QH,nd) nakon provedbe projekta od (%):

56,79 %

Projektirana ušteda toplinske energije zadovoljava sektorski specifični kriterij prihvatljivosti definiran Pozivom ref. br. KK.04.2.1.03, a to je ušteda energije za grijanje/hlađenje na godišnjoj razini (kWh/god) od najmanje 50% u odnosu na godišnju potrošnju energije za grijanje/hlađenje prije provedbe projekta (QH,nd).

Provode se sljedeće projektne aktivnosti:

povećanje toplinske zaštite krova iznad grijanog prostora

• povećanje toplinske zaštite vanjskog zida

• povećanje toplinske zaštite poda prema tlu

• povećanje toplinske zaštite stropa prema negrijanom prostoru

• zamjena vanjske stolarije

• ugradnja novog visokoučinkovitog sustava grijanja

• zamjena unutarnje rasvjete učinkovitijom

• stručni nadzor građenja

• energetski pregled zgrade, izrada izvješća o energetskom pregledu zgrade i energetskog certifikata nakon provedene energetske obnove

• promidžba i vidljivost projekta

• upravljanje projektom i administracija

• aktivnosti stručne podrške Prijavitelju/Korisniku od strane Partnera

Pokazatelji za praćenje i potvrdu ostvarivanja ciljeva:

Oznaka pokazatelja

Polazišna vrijednost

Ciljna vrijednost

Doprinos

CO32-N  Smanjenje godišnje potrošnje primarne energije u javnim zgradama     ( kWh/a )

144.020,80

82.863,11

61.157,69

3. PRORAČUN PROJEKTA

Ukupna vrijednost projekta je 1.252.642,69 kuna
Ukupni prihvatljivi troškovi određeni su na 955.764,99 kuna.
Dodjeljuju se su bespovratna sredstva Europskog fonda za regionalni razvoj u iznosu od 586.760,61 kuna, što predstavlja 61,3917245 % ukupno prihvatljivih troškova Projekta i što je najviši mogući iznos sufinanciranja ukupno utvrđene vrijednosti prihvatljivih izdataka Projekta.

4. RAZDOBLJE PROVEDBE PROJEKTA

Razdoblje provedbe projekta je od početka obavljanja aktivnosti projekta, odnosno od 1.siječnja 2017. godine do završetka obavljanja predmetnih aktivnosti, odnosno do 31. prosinca 2018. godine.

Ovaj poziv se financira iz Europskog fonda za regionalni razvoj

PRIORITETNA OS 4 – Promicanje energetske učinkovitosti i obnovljivih izvora energije

Priloženi dokumenti:

Proračun