Dan jabuka u 2. razredu

Učenici 2. razreda i ove školske godine sudjelovali su u eTwinning projektu - Dan jabuka 2020. Cilj projekta je bio upoznati učenike s utjecajem jabuke na naše zdravlje, upoznati vrste jabuka, put razvoja jabuke od sjemenke do ploda, način konzumiranja jabuke i proizvodi od jabuka.Zatim organizirati različite kreativne, literarne i likovne aktivnosti.

Projekt je trajao nekoliko dana.

Na sam Dan jabuka posjetio nas je djed našeg učenika Frana, vlasnik OPG-a , koji nam je puno toga  ispričao o uzgoju jabuka. U slijedećih nekoliko dana različitim aktivnostima saznali smo još mnoštvo zanimljivosti o jabukama. Proučavali smo životni cikllus jabuke gledajući animirani film, istraživali dijelove jabuke, čitali smo priču Zvjezdana jabuka koju smo i dramatizirali i prikazali u obliku stripa.Svatko je našao i svoju zvijezdu u jabuci. Pročitavši priču Dobroćudni jež, modelirali smo ježića glinamolim.Opisivali smo jabuku, rješavali zadatke zadane nepotpunim QR codom, koristili različite digitalne alate. Na satu likovne kulture temperama smo slikali košaru s voćem te flomasterom crtali jabuku različitim crtama.Glazbeno smo otpjevali pjesmu Kruška, jabuka šljiva. Istraživali smo u roditeljskom domu koji proizvod najviše konzumiraju ukućani. Istraživanje smo proveli i u razredu. Rezultat istraživanja je da učenici najviše vole konzumirati svježu jabuku i sok, a najmanje čips i džem. Zasladili smo se kolačima, kompotom, sokom i čipsom od jabuka. Na kraju svih aktivnosti napravili smo i evaluaciju projekta koji je dobio ocjenu izvrstan.Svi učenici stavili su svoje ime i zapažanje o provedenom projektu na emotikonu smješka.

Kako je to bilo pogledajte na fotografijama ...

objavio: Renata Koprivnjak   datum: 24. 11. 2020.

« Travanj 2024 »