eTwinning projekti u našoj školi

GRAD to smo MI!

Osam učenika 7.a i 7.b uključili su se u okviru predmeta Informatika u eTwinning projekt GRAD-to smo MI!. U Projekt su se uključile 23 partnerske škole, a pokretači i projektni koordinatori su učitelji iz OŠ Koprivnički Ivanec i OŠ „Dr. Andrija Mohorovičić“ Matulji. Projekt se provodi tijekom studenog 2021. povodom Dana sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dana sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje.

U tijeku su aktivnosti kojima će učenici naše Škole dati prilog ovom projektu. Učenici imaju zadatak istražiti zadani sadržaj – lokalitete, događaje, osobe iz Vukovara. Tema koju su dobili naši učenici je Križ na Dunavu.

Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje, 2020. godine po prvi put smo obilježili kao državni praznik.
Važnije od toga je li riječ o službenom prazniku ili ne, jest da svake godine s hrvatskom poviješću i svime što je proizašlo 18. studenoga 1991. treba upoznati i naše osnovnoškolce.
Obilježavanje Dana sjećanja na žrtvu Vukovara, uz malo promišljanja, inspiracija je za pokretanje jedne lijepe, tople i ljudske priče koja će učitelje i odgajatelje te učenike ujediniti i poučiti kako postati osoba suosjećajna prema čovjeku pored sebe, kako razvijati toleranciju za mir, prepoznavati važnost odgovornosti pojedinca u društvu, razvijati nacionalni i kulturni identitet, i strategije rješavanja sukoba kao građanin u Republici Hrvatskoj.

17.11.2021. održana je virtualna Večer poezije i proze o Vukovaru, kojom su svi projektni partneri obilježili Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje.
Članovi projekta zajedno sa svojim učenicima sastali su se putem aplikacije te recitalilma, čitanjem vlastitih uradaka i uradaka poznatih autora, krasnoslovom , pjesmom i ostalim aktivnostima prigodno obilježili ovaj dan.
Aktivnost su koordinirali učitelj Dario Abram (OŠ "Dr. Andrija Mohorovičić", Matulji)i učiteljica Renata Glavica (OŠ „Koprivnički Ivanec“, Kunovec). Učitelj Dario Abram za ovu je prigodu izradio hodogram večeri.
Osim obilježavanja ovog važnog datuma, na sastanku je službeno odabran i logotip projekta,  djelo učenika Osnovne škole Ivana Gorana Kovačića iz Delnica.
Sastanak je završen izvedbom djela "Priča za tebe" Siniše Glavaševića od strane  profesionalne pripovjedačice Elizabete Alković uz glazbenu pratnju.

LOGO PROJEKTA

objavio: Davorka Medvedović   datum: 21. 11. 2021.

« Travanj 2024 »