ŠKOLA PO MOM IZBORU - projektni dan

Nakon prošlogodišnjeg uspjeha ovog projektnog dana, Osnovna škola Rovišće i ove je godine organizirala projektni dan pod nazivom „Škola po mom izboru“. Projektni dan zamišljen je kao niz radionica i predavanja na koje se učenici sami prijavljuju ovisno o svojim interesima. Na taj način učenici izabiru ono što im se doista sviđa, a imaju i priliku sudjelovati na radionicama na kojima inače ne bi sudjelovali i upoznati ljude koje inače ne bi upoznali.

U goste nam je ponovo stigao HGSS, kao i Crveni križ, a stigla nam je i plesačica Irma Unušić. Prvi put je došao DVD Rovišće sa četiri svoja vozila te Dijana Perić, predstavnica jedne od najbrže rastućih hrvatskih IT tvrtki Serengeti, koja je održala odlično motivacijsko predavanje. I učitelji sami održali su svoja predavanja i radionice, pa se tu našla radionica pečenja kolača, 3D olovke, modelari, izrada božićnih jaslica, izrada kreme za ruke, putopis o Kini, mali tečaj esperanta, izrada magneta sa slovima glagoljice i zabavni pokusi iz fizike.

U sklopu projektnog dana organizirana je i profesionalna orijentacija na koju se odazvalo čak 9 srednjih škola. Osim škola iz Bjelovara, u goste su nam došle i srednje škole iz Križevaca, Koprivnice, Garešnice, Đurđevca i Čazme.

Učenici su bili oduševljeni ovim danom te se već raduju novome u sljedećem polugodištu.

objavio: Davorka Medvedović   datum: 24. 10. 2019.